sadsad x
asdasd
İade ve Geri Gönderim İşlemleri
 • Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

  Siparişinizi teslim aldıktan sonra ürünlerinizi iade etmek istiyorsanız, teslim tarihinden en geç "14 iş günü" içerisinde,

  +90 537 922 68 71 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ya da ezranaturel.com hesabınıza girerek verdiğiniz siparişiniz için iade talebi oluşturabilirsiniz.

  Çağrı merkezi personelimiz ürünleri ücretsiz gönderebilmeniz için size iade onay kodu verecektir.

  Bu kod ile ürünleri anlaşmalı kargo firmamız ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

  Müşteri hizmetleri temsilcilerimiz ile yapacağınız görüşmeler sonucunda ürünleri tarafımıza gönderirken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

  Bunlar;

  Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü almaktadır.

  Ürün(ler) orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir.

  Ürünün satış faturasını mutlaka göndermeniz ve faturada bulunan ürün iade bölümünü doldurmanız gerekmektedir.

  Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı KDV’ şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır.

 • Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim?

  Ürün değişimi için iade şartları geçerlidir.

  Bu şartlara uyan ürününüz iade alınmakta ve değişikliğini istediğiniz ürün için adınıza yeni sipariş oluşturulmaktadır.

 • İade etme süresi kaç gündür?

  Tüketici Kanunu’ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk 14 iş günüdür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren otuz gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 • İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?

  Sofrasanat.com iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir.

  İadeniz kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde e-mail ile bilgilendirileceksiniz.

  İadenin hesabınıza yansıma süresi banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızdan müdahale edilememektedir.

 • İade koşulları nelerdir?

  • Ürün(ler) orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir.

  • Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

  • Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü almaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.